O zacházení s teroristy

zveřejněno 1.1.2012 | vložil javor | rubrika Různé | Bez komentářů

Liberální kanadská žena napsala mnoho dopisů vládě, ve kterých si stěžovala na zacházení se zajatými povstalci (teroristy) drženými v zařízeních afghánského národního nápravného systému. Obdržela následující odpověď:

Hlavní štáb Ministerstva obrany

MGen George R. Pearkes Bldg, 15 NT

101 Colonel By Drive

Ottawa, ON K1A 0K2

Canada

Vážená zainteresovaná občanko, děkuji vám za nedávný dopis vyjadřující hluboké znepokojení nad zacházením s teroristy Alkájdy a Talibánu zajatými kanadskou armádou – kteří byli následně předání afghánské vládě a jsou v současné době drženi afghánskými  představiteli v zařízeních afghánského národního nápravného systému. Naše vláda považuje tyto záležitosti za velmi důležité a vaše názory byly důkladně prozkoumány a prodiskutovány

zde v Ottavě. Jistě vás potěší, když vám oznámím, že na základě obav občanů jako vy zakládáme na Ministerstvu obrany nový odbor, jehož hlavní činností bude program nazvaný ‚Liberálové přijímají zodpovědnost za zabijáky‘ anebo zkráceně LPZZ.

V souladu se směrnicemi tohoto programu, rozhodli jsme se převést jednoho teroristu do vaší osobní péče. Váš osobní vězeň byl již vybrán a bude s těžce ozbrojenou eskortou dopraven do vašeho bytu v Torontu příští pondělí.  Očekáváme, že o Ali Mohammeda Ahmeda bin Mahmuda (můžete mu říkat krátce Ahmed) budete pečovat v souladu se zásadami, které jste osobně požadovala ve svém dopise. Asi pro vás bude nezbytné najmout pomocné pečovatele. Budeme provádět pravidelné týdenní inspekce, abychom zajistili že péče, kterou věnujete Ahmedovi, je na úrovni, kterou jste tak důrazně doporučovala ve svém dopise. Přestože je Ahmed extrémně násilnický sociopat, doufáme, že vaše ohleduplnost k tomu, co jste popisovala jako jeho „problém přístupu“, mu pomůže překonat tyto vady charakteru. Snad máte pravdu, když popisujete tyto problémy jako pouhé rozdíly kultur. Pochopili jsme, že mu nabídnete konzultace a domácí školní lekce. Váš adoptovaný terorista je extrémně zdatný v boji muže proti muži a dokáže ukončit lidský život s pomocí jednoduchých zbraní, jako je například tužka nebo kleštičky na nehty. Radíme vám, abyste jej nežádala, aby předvedl tyto dovednosti na vaší příští lekci jógy. Je také expert ve výrobě širokého sortimentu výbušných zařízení z běžných domácích produktů, takže byste měla tyto výrobky držet pod zámkem, pokud (dle vašeho názoru) jej to nebude urážet. Ahmed si nebude přát přijít do styku s vámi nebo vašimi dcerami (s výjimkou styku pohlavního), protože považuje ženy za méněcenné objekty osobního vlastnictví. Toto je pro něj obzvláště citlivé téma a je o něm známo, že má násilnické tendence vůči ženám, které se nepodřídí pravidlům oblékání, které on doporučí jako vhodnější oděv. Jsem si jist, že časem oceníte anonymitu, kterou burka nabízí. Vždy si uvědomte, že je to všechno ‚respektování kultury a náboženské víry‘, jak popisujete ve svém dopise. Ještě jednou vám děkuji. Opravdu oceňujeme, když lidé jako vy nás informují o správných způsobech provádění naší práce a o tom, jak máme pečovat o naše bližní. Starejte se o Ahmeda dobře – a nezapomeňte, budeme dávat pozor.

Mnoho štěstí.

Upřímně, ministr národní obrany

Gordon O’Connor

Komentáře jsou uzavřeny.