Miloš Zeman není mým prezidentem
zveřejněno 27.1.2013 | vložil javor | rubrika Společnost | Bez komentářů
Miloš Zeman byl zvolen. K tomuto vítězství ale přispěly lži, polopravdy, podpásovky, sprosťárny a tak představitelem státu se stal člověk, který je arogantní, nadutý, sebestředný, populista a hulvát. Je formálně prezidentem, ale nemohu ho považovat za svého prezidenta. Smutné je, že ho podpořila rodina Václava Klause, který zneužil Havlovo heslo o pravdě a lásce a nedokázal se distancovat od pomluv svého kancléře Petra Hájka na adresu zesnulého autora tohoto hesla.
Jaroslav Voříšek
Velmi dobře to vystihl Jan Dražan, když napsal:
„Propadli jsme iluzi, že lze vystoupit ze zakletého kruhu české politiky. Nestalo se. Horší zpráva posledních dvou týdnů zní: Lež se stala normou. Zatím nikdy v historii České republiky se kampaň nevedla tak nechutným způsobem. Paroubek na svůj slabý odvar kdysi doplatil krachem rozjeté politické kariéry. Zeman ho mnohonásobně překonal mírou i koncentrací. Vrstvil jednu nehoráznou lež na druhou. A přestože se všechny rychle vyvrátily, většinu volících to nezajímalo. (A Zemanem tolik zapíraný Šlouf ve slavícím volebním štábu a rozdávající s úsměvem rozhovory? To už byl jen zlatý hřeb, výsměch a odpověď: Vážení spoluobčané, jste nám úplně jedno!)
Bylo by naivní věřit, že volby nerozhodly i (možná hlavně) jiné důvody. Ale je přece jen tristním zjištěním a pomyšlením, že 2 717 405 českým občanům nevadí lži, lži a zase lži.“
Zde jsou některé lži:
Tvrdil, že v rodovém sídle, kde prý pobývá žena Karla Schwarzenberga Theresa, dosud visí obrazy s hákovými kříži a hajlujícími lidmi. Lež! Hrad Hardegg totiž rodině Schwarzenbergovy manželky už bezmála tři sta let nepatří.
Právo první noci. Zeman se snížil na úroveň jistého pomatence (říká si historik?!), který napsal blábol o tom, že právo první noci využíval i M. Jan Hus. Zeman ministrovi zahraničí řekl, že „knížata měla právo první noci a díky tomu zdegenerovala, protože své nevolnice nemusela znásilňovat, vydávat na to energii. Zatímco my zemani jsme si právo, nejen v sexuální oblasti, museli vždycky těžce vybojovat, a proto jsme nezdegenerovali.“
Karel Schwanzenberg prý vystěhoval svoji kamarádku z bytu v Čimelicích. Miloš Zeman vyčetl rivalovi Karlu Schwarzenbergovi, že vyhnal ze zámku Čimelice svou přítelkyni Táňu Bílou. „Je to velká lež, ať to každý ví,“ uvedla Bílá.
Tvář neúspěšného kandidáta na prezidenta Vladimíra Franze se objevila v inzerátu finalisty boje o Hrad Miloše Zemana. Evokuje, že Franz vyzval své voliče, aby dali hlas právě Zemanovi. Podle Franze to tak však není a Zemanův tým jeho fotografii zneužil. „Dovolte mi proto,“ řekl Zeman, „abych poděkoval dvěma nestranickým kandidátům, Vladimíru Franzovi a Janu Fischerovi za to, že mi vyjádřili svou podporu ve druhém kole. A přeji všem nestraníkům, aby je následovali.“ Zdroj: Prezidentské finále v České televizi
Vladimír Franz se ohradil proti výrokům a inzerátům Miloše Zemana, který ho prezentuje jako svého podporovatele. Podle vyřazeného prezidentského kandidáta a skladatele je to lež. Zemanovi prý svou podporu nevyjádřil.
Zeman citoval mluvčího sudetských Němců Bernda Posselta, který se údajně v Süddeutsche Zeitung vyjádřil pochvalně o Schwarzenbergovi. Posselt však České televizi sdělil, že se k situaci vůbec nevyjádřil. Poté, co televize odvysílala Posseltovo tvrzení, Zeman obrátil a řekl, že Posselta necitoval ze Süddeutsche Zeitung, ale z webového portálu Britské listy.
Na to reagoval portál Britské listy, který Zemana usvědčil ze lži: „Britské listy se musí ohradit proti tvrzení Miloše Zemana v prezidentské diskuzi na ČT 24, že zveřejnily informaci ze Süddeutsche Zeitung o podpoře Bernda Posselta kandidátovi na prezidenta Schwarzenbergovi. Není to pravda. Jméno Posselt použily Britské listy naposledy 30. 05. 2012,“ napsaly Britské listy na svém portálu.
Později se Zeman „omluvil“, že prý si spletl Posselta s mluvčím rakouského krajanského spolku.
„Pan ministr svůj výrok o genocidě sudetských Němců přednesl před několika dny. To je něco jiného, než když jsem to já řekl před 23 lety.“
Nepravda • Karel Schwarzenberg se v prezidentské debatě 17. ledna 2013 vyjádřil takto: „Benešovy dekrety už neplatí dvacet let. Přijetím listiny lidských práv a svobod ústavy přestala platnost Benešových dekretů. Ovšem…tedy od roku 45, nýbrž od okamžiku, kdy tato ústavní listina byla přijata.“ Později však svůj výrok ještě korigoval: „Musel jsem z důvodů časové tísně použít zkratku, která může vést k pochybnostem o mém postoji v této otázce. Uvedl jsem, že Benešovy dekrety není potřeba rušit, protože zanikly díky přijetí Listiny základních práv a svobod. Chtěl jsem vyjádřit, že Benešovy dekrety jsou dnes už překonány, že jsou právně vyhaslé.“ Nehovořil tedy o genocidě, jak tvrdí Miloš Zeman.
Zeman několikrát veřejně uvedl, že už se Šloufem nespolupracuje a odstřihl se od něj. Ten ale přiznal, že se podílel na předvolební kampani Miloše Zemana.
Viditelně dojatý Šlouf v povolebním rozhovoru prohlásil, že „koncept“ odstřižení se od Zemana jako „fintu“ vymyslel on sám. Zemanově kampani podle svých slov pomáhal nejen radami, ale i organizačně. „Nechtěl jsem, aby se předmětem kampaně stalo moje jméno,“ uvedl podnikatel.
Korunu tomu všemu pak nasadil Václav Klaus zneužitím hesla Václava Havla k tvrzení, že touto volbou „konečně zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí.“ Není divu, vždyť i pro Václava Klause je pravdou jen to, co říká on a láskou je jen jeho láska k sobě.